A szakértő válaszol...


Szeretne belevágni egy méregtelenítő kúrába, de nem tudja, pontosan mi vár Önre? Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket, melyekre a szakértő segítségével igyekszünk válaszokat adni!


1. Honnan tudom, hogy méregtelenítésre van szükségem?

A szakemberek szerint évente egy-két salaktalanító kúra mindenképpen jót tesz, de természetesen vannak olyan tünetek, melyek arra mutatnak, hogy a testünkben sok méreganyag halmozódott fel. Ezek közé tartozik a túlsúly, a kellemetlen testszag, a narancsbőr, az állandó fáradtság és aluszékonyság, az alvászavarok, a bőrproblémák (elsősorban a pattanásosság), a koncentrálási nehézségek, az emésztési rendellenességek (puffadás, székrekedés vagy hasmenés), a hasi fájdalmak, a fakó bőrszín és a hajhullás, valamint a hangulatingadozás. A mérgekkel teli szervezet emellett hajlamosabb a betegségekre, fertőzésekre és a mindennapos stresszel is nehezebben birkózik meg.

2. Biztonságos-e méregteleníteni?

Megfelelő készítmények segítségével és jól felépített méregtelenítő program alapján igen, ám vannak olyanok, akiknek nem vagy csak szigorú orvosi felügyelett mellett ajánlott a méregtelenítés. Nem ajánlott a méregtelenítés a várandós és szoptató kismamáknak, a nagyon időseknek, a gyerekeknek, illetve a súlyos betegeknek (pl. daganatos betegségben, AIDS-ben vagy TBC-ben szenvedőknek). Más csoportoknál, így a dohányzóknál, cukorbetegeknél vagy a kórosan elhízottaknál mindenképpen szakember segítsége szükséges a méregtelenítéshez.

3. Mit tapasztalok majd a méregtelenítés során? Le fogok fogyni?

A méregtelenítésnek nem elsősorban a fogyás a célja, ám az szinte biztos, hogy néhány kilótól megszabadulunk. Sokkal fontosabb azonban, hogy könnyedebbnek, boldogabbnak és energikusabbnak érezzük majd magunkat, jobb lesz a közérzetünk, helyreáll az emésztésünk, kitisztul a bőrünk és jobban tudunk majd aludni. Ezek a változások pedig akár az életmódváltás útján is elindíthatnak bennünket!

4. Van valamilyen mellékhatása a méregtelenítésnek?

A méregtelenítés során természetesen megtapasztalhatunk egy-két negatív, kellemetlen hatást is, hiszen a salaktalanítás folyamata során a szervezetünk igyekszik megszabadulni minden felesleges, káros anyagtól, ami felgyülemlett benne. Ezen mellékhatások súlyossága függ a választott módszertől is: minél drasztikusabb egy méregtelenítő kúra, annál komolyabbak a mellékhatások. A leggyakrabban fejfájásról, szédülésről, hányingerről, hasmenésről, pattanások megjelenéséről, fokozott izzadásról és a testszag kellemetlenné válásáról számolnak be, de szerencsére ezek a kellemetlenségek néhány nap alatt elmúlnak.

5. Milyen orvosilag is elfogadható módszerei vannak a méregtelenítésnek?

Az első és legfontosabb az egészséges életmód és étrend. Vannak bizonyos méregtelenítő hatású élelmiszerek, amelyek rendszeres fogyasztása ajánlott. Ilyenek a spárga, a citrusfélék, az articsóka, az aromás-erős zöldségek, például a torma, a tengeri zöldségek, az algák és a káposztafélék. Nagyon fontos a napi kb. 8 pohár víz fogyasztása is. Kerülni kell a vörös húsokat, helyette fehér húsok ajánlottak, főleg a halak - egyes szakemberek szerint azonban a húst a méregtelenítés idejére teljesen el is hagyhatjuk! A testmozgás, a szauna, a szabad levegőn való tartózkodás is jótékonyan befolyásolhatja a szervezet méregtelenítését. Ne feledkezzünk el a lelkünk méregtelenítéséről sem!

6. Milyen gyógynövények alkalmasak méregtelenítésre?

Például a vízikender, a pitypang, a szagos müge, az ezerjófű, a körömvirág és még sok más. A legelismertebb növényi kivonat azonban a máriatövisből nyert szilimarin. Teák formájában csekély a haszna, mivel vízben nem oldódik, ezért inkább a kapszulás forma ajánlott.


Forrás : www.hazipatika.com

Szerző : Huták Judit

Keresés